Choď na obsah Choď na menu

Nicotiana tabacum vs. rustica

Mnoho začínajúcich pestovateľov trápi otázka, aký druh tabaku nasadiť. Ak ešte nie ste rozhodnutí, snáď vám výber uľahčia nasledujúci zoznam výhod pre pestovanie tabaku sedliackeho.
 

Nenáročnosť pestovania

 oproti tabaku viržinskému je pestovanie tabaku sedliackeho oveľa menej náročné na pestovanie. Tabak sedliacky je menej citlivý na zvolenú pôdu a okolie, tiež na schopnosti pestovateľa, bez problémov vyrastie skoro úplne všade a takmer bez starostlivosti. Pre začínajúcich pestovateľov priamo ideálne.
 

Vyššia odolnosť

v chladnejšom počasí - výkyvy teplôt na jar, májové mrazíky, studená leta. Tabaku viržinskému sa najlepšie darí v teplejších a tropických oblastiach a naše mierne podnebie mu niekedy robí problémy.
 

Vyšší obsah nikotínu

Tabak sedliacky má silnejšiu chuť, preto je pre silné fajčiarov sympatickejšia než Tabak viržinský.
 

Rýchlosť rastu tabaku

Tabak sedliacky rastie oveľa rýchlejšie, než Tabak viržinský. Vysejete ho v máji av auguste už zbierate listy. Tabak viržinský je nutné začať vysievať v marci, inak sa môže stať, že v prípade nepriazne počasia nebudú listy správne "zrelé", aby ich bolo možné zožať.

 

Nižšie finančné náklady

menej starostlivosti, menej vynaloženej práce a času = menej vynaložených financií. Navyše sú semená tabaku sedliackeho lacnejšie. Semená rastliny.
 
Nicotiana rustica - tabak
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.